Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym

Bardzo intensywnie rozwija się w Polsce dyscyplina olimpijska (od roku 2008, Pekin) jaką jest pływanie długodystansowe na wodach otwartych. Coraz więcej imprez w tej odmianie pływania odbywa się w naszym kraju. Jest już cykl zawodów Grand Prix Polski i corocznie organizowane są mistrzostwa kraju w różnych kategoriach. Od trzech lat w rywalizacji na wodach otwartych biorą udział kraśniczanie z UKP „Fala”, przy czym odnoszą znaczące sukcesy.
W dniach 25-26 lipca w pięknym Ośrodku Sportu i Rekreacji na jeziorem Ukiel w Olsztynie odbyły się III Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Rywalizowano na dystansach: 2,5 km (juniorzy 14 lat), 5 km (juniorzy 15-16 lat), 7,5 km (juniorzy 17-18 lat) i 10 km (młodzieżowcy i seniorzy). Pierwszego dnia zawodów rozegrano także wyścigi sztafetowe na dystansie 3 km (startuje 2 mężczyzn i kobieta lub 2 kobiety i 1 mężczyzna).

UKP „Fala” wystawiła 2 sztafety i obie wywalczyły medale. Sztafeta juniorów 17-18 lat (Kornel Sola, Konrad Zapalski i Magdalena Wieczorek) zajęła I miejsce, a juniorzy 15-16 lat (Maciej Krawiec, Mateusz Masiak i Julia Hajdenraich) – lokatę II.

Wyścigi sztafet odbyły się przy pięknej pogodzie. Niestety, po południu pogoda radykalnie zmieniła się i drugiego dnia, po przejściu burzy, temperatura powietrza i wody znacznie spadła oraz wiał bardzo silny wiatr powodujący wysoką falę. Organizatorzy zastanawiali się czy nie odwołać imprezy. Ostatecznie zawodnicy wystartowali, wielokrotnie (w zależności od dystansu) pokonując pętlę o długości 833 m. Kraśniczan najbardziej interesował wyścig juniorów 17-18 lat na dystansie 7,5 km, bowiem czuli się w roli faworytów. To potwierdził ich start, na ostatniej pętli walkę o najwyższy stopień podium stoczyli Kornel Sola i Konrad Zapalski. Pierwszy mocno przyspieszył na ostatniej pętli i to on w tym roku został Mistrzem Polski Juniorów w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych, a Konradowi przypadło srebro. Blisko podium była także Magdalena Wieczorek, która zajęła IV miejsce na dystansie 7,5 km wśród juniorek 17-18 lat. Julia Hajdenraich zameldowała się na V miejscu wśród juniorek 15-16 lat (dystans 5 km). W tej kategorii wśród chłopców Maciej Krawiec zajął IX miejsce, a Mateusz Masiak  XI. Bardzo dobrze zaprezentował się w najmłodszej kategorii 14-latków Łukasz Borsuk. W debiucie na wodach otwartych wywalczył VI miejsce na dystansie 2,5 km.
To jeszcze nie koniec sezonu pływackiego na wodach otwartych. 1 sierpnia czworo zawodników UKP „Fali” wystartuje w IV rundzie Grand Prix Polski w Pływaniu na Wodach Otwartych, które odbędą się w Kryspinowie w ramach XXVI Krakowskiego Maratonu Pływackiego.

Złota sztafeta Juniorów 17-18 - K.Sola, M.Wieczorek i K.Zapalski

Złota sztafeta: K.Sola, M.Wieczorek i K.Zapalski

Strebrna sztafeta Juniorów 15-16 lat - M.Krawiec, M. Masiak i J. Hajdenraich

Srebrna sztafeta: M.Krawiec, M. Masiak i J. Hajdenraich

Kornel Sola

Kornel Sola

Kraśnickie podium na 7,5 km

Kraśnickie podium na 7,5 km

Konrad Zapalski

Konrad Zapalski

Reklamy

Posted on Lipiec 29, 2015, in AKTUALNOŚCI. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: