KRAŚNICCY MEDALIŚCI

Mistrzostwa Europy w teakwon-do udane dla zawodników z Kraśnika.

Championat odbywał się w fińskim Tampere w dniach 27.04.-1.05. i zgromadził 495 zawodników z 28 państw. Polska reprezentowało 62 sportowców. Wśród nich był zawodnik Kraśnickiej Akademii Teakwon-do (KAT), Jakub Kalinowski oraz wychowanka tego klubu, obecnie zawodniczka LSKT Lublin, Anita Janik.

Jakub startował wśród seniorów w kategorii do 85 kg. W drodze po najcenniejszy medal stoczył 4 walki. Najbardziej udanym pojedynkiem był finał, w którym spotkał się z aktualnym mistrzem świata. Anglik, Zak Espi Castillo, jest bardziej doświadczonym zawodnikiem, ma bowiem na swoim koncie 6 medali mistrzostw świata. Uległ jednak kraśniczaninowi, którego zwycięstwo było wyraźne.

Anita rywalizowała w Tampere w grupie juniorek w kategorii powyżej 65 kg. Kraśniczanka w pierwszej walce pokonała Norweżkę Sunniva Sørvik Grimsmo, w półfinale Irlandkę Michelle Kilcoyne. Dopiero w finale trafiła na mocniejszą zawodniczkę, którą okazała się kolejna reprezentantka Norwegii, Helene Semb. Oprócz zdobycia srebra indywidualnie Anita zdobyła krążek tego samego koloru wraz z drużyną, pokonując Rumunki i Włoszki, przegrywając minimalnie z Norweżkami oraz brąz w drużynowych testach siły.