NAGRODY ZA „BŁĄD”

Tegoroczny sezon jest szczególnie udany dla Teatru NOTOCO.

Teatr pod kierownictwem Moniki Nitkiewicz działa w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku od roku 2011. Obecnie w jego skład wchodzi pięć grup, trzy dziecięce i dwie młodzieżowe.

W najnowszym repertuarze najstarszej, licealnej w składzie: Roksana Bajner, Natalia Bojczuk, Agnieszka Górska, Weronika Orzeł, Ewa Sakłak i Izabela Rząd, jest autorski spektakl „Błąd” (scenariusz Monika Nitkiewicz i Ewa Sakłak; reżyseria Monika Nitkiewicz). Inscenizacja opowiada o problemach dziewcząt z marginesu społecznego przebywających w domu poprawczym. Mówi o ich trudnej przeszłości, strachu przed powrotem do normalnego życia i marzeniach, które jak wszystkie młode osoby posiadają. Jak śpiewają młode aktorki: „Czy ktoś powie nam gdzie leży prawda, o błędzie prawda, chcemy poznać ją!?”

Spektakl został nagrodzona na trzech wojewódzkich przeglądach teatrów młodzieżowych. Zespół otrzymał II nagrodę na Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Młodzieżowych „Scena Młodych” za „dogłębne i szczere pochylenie się nad trudnym współczesnym tematem”. Tą samą na Festiwalu Najciekawszych Widowisk Teatralnych, za „szczery głos bólu i marzeń nastolatek z marginesu społecznego, wyrażony z dużą determinacją” oraz Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty na XXXIX Wojewódzkich Prezentacjach Teatrów Młodzieżowych za „wrażliwość w dostrzeganiu problemów młodzieży trudnej i odrzuconej przez środowisko oraz zastosowanie trafnych środków wyrazu scenicznego i sprawność w operowaniu słowem”.

Wszystkie spektakle i etiudy, które powstały w tym sezonie, będzie można obejrzeć podczas Wieczoru z Teatrem NOTOCO, który odbędzie się w Sali widowiskowej CKiP 16 czerwca 2016r. o godzinie 18.00.

błąd puchar błąd

Reklamy

Posted on Maj 23, 2016, in AKTUALNOŚCI. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: