Mistrzostwa Europy w Biegach Górskich

2 lipca w pięknej turystycznej trydenckiej górskiej miejscowości Arco di Trento we Włoszech odbyły się XV Mistrzostwa Europy w Biegach Górskich (stylem anglosaskim). Na starcie stanęło ponad 260 zawodników z 27 krajów. Najlepsi sportowcy z Albanii, Austrii, Belgii, Białorusi, Bułgarii, Czech, Danii, Hiszpanii, Francji, Irlandii, Izraela, Malty, Niemiec, Norwegii, Polski, Portugalii, Rumunii, San Marino, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Turcji, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch sprawdzili swoje siły podczas bardzo trudnego biegu odbywającego się w lipcowym upale.

W barwach Polski wystartowało 10 zawodników: 2 kobiety i 4 mężczyzn oraz po 2 juniorek i juniorów. W tym gronie był kraśniczanin, Kamil Jastrzębski. Zawodnik SKB startował w rywalizacji seniorów na dystansie 12,31 km. Bieg ukończył na 48. miejscu z czasem 1:01:57. Jest to pozycja gorsza niż rok temu Kamil Jastrzębski, kiedy jako najlepszy z Polaków, uplasował się na 34. pozycji. Ponadto Kamil wraz z kolegami zajął 14. miejsce w klasyfikacji drużynowej. W tym roku najlepiej z biało-czerwonych wypadł szesnasty na mecie Piotr Łobodziński. Drużynowo zaś nasza męska reprezentacja zdobyła VIII pozycję.

Kamil na trasie ME

Seniorzy na ME

reprezentacja Polski na ME w Arco di-Trento

Reprezentacja Polski na ME w Arco di Trento, w gronie zawodników trener Zbigniew Biały

Reprezentacja Polski na ME w Arco (w tym trener Zbigniew Biały)

Posted on Lipiec 13, 2016, in AKTUALNOŚCI. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.