INWESTYCJE SPORTOWE

W Kraśniku zostaną zrealizowane inwestycje podnoszące jakość obiektów sportowych.

Zadania zostaną zrealizowane na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz na stadionie przy ulicy Oboźnej, administrowanym przez LKS „Tęcza”, dzięki pozyskaniu dotacji w wysokości 1, 6 mln zł z Ministerstwa Sportu. Kraśnik uzyskał dofinansowanie na budowę szatni i oświetlenia boiska MOSiR oraz oświetlenia stadionu „Tęczy”. Wsparcie z ministerstwa pochodzi ze środków programu modernizacji infrastruktury sportowej.

O potrzebie wybudowania pawilonu sportowego, obok głównej płyty boiska piłkarskiego w dzielnicy fabrycznej, mówiono w środowisku piłkarskim od dawna. Burmistrz Mirosław Włodarczyk wielokrotnie podkreślał w trakcie kampanii wyborczej w roku 2014, że obiekt w dzielnicy fabrycznej, mimo że jest piękny i atrakcyjnie położony zbyt mocno odbiega już od standardów i musi to ulec zmianie.

W przypadku „Stali” korzystanie z szatni i zaplecza sanitarnego poza stadionem utrudniało klubowi uzyskanie koncesji i grę w IV lidze.

Wiele wskazuje, że ulegnie to zmianie i dwa piękne kraśnickie obiekty staną się funkcjonalne, a zarazem bardziej atrakcyjne dla organizatorów obozów sportowych.

Inwestycja w dzielnicy fabrycznej obejmie budowę pawilonu sportowego oraz adaptację istniejącej spikerki. W budynku mają znaleźć się dwa zespoły szatni z zapleczem sanitarnym, pokojem dla trenerów i lekarza oraz magazynem do przechowywania sprzętu sportowego zawodników. Oddzielną szatnię będą mieć sędziowie. Powstanie pomieszczenie do badań lekarskich oraz gospodarcze. Cały budynek ma mieć dwa wyjścia, w tym jedno bezpośrednio na boisko.

Zarówno boczne boisko treningowe na MOSiR, jak i boisko przy ul. Oboźnej, zyskają w ramach inwestycji oświetlenie, co da możliwość przeprowadzania treningów w późniejszych godzinach.

W ramach dofinansowania na stadionie „Tęczy” zakupiony zostanie sprzęt do pielęgnacji nawierzchni boiska.

Koszt całkowity inwestycji ocenia się na poziomie ok. 3 mln zł. Część prac zostanie rozpoczęta jeszcze w tym roku. W pierwszej kolejności będzie oświetlone boisko przy ul. Oboźnej. Na terenie MOSiR zostaną natomiast wykonane wszystkie niezbędne przyłącza, a wiosną oświetlenie boiska oraz budynek szatni wraz z drogą dojazdową.

Bardzo żywiołowo na informację o inwestycji zareagował prezes LKS „Tęcza”, Jacek Sarna, który na portalu społecznościowym napisał m.in.:

– Mamy to! Otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Sportu na profesjonalne oświetlenie pełnowymiarowego boiska oraz sprzęt do pielęgnacji murawy na stadionie Tęczy. Traktuję to jako osobisty sukces, na który długo pracowałem. Największe podziękowania należą się jednak naszemu Ministrowi Sportu Jarosławowi Stawiarskiemu oraz burmistrzowi Kraśnika, Mirosławowi Włodarczykowi, bez których nie byłoby to możliwe. Dziękuję w imieniu Zarządu Tęczy Kraśnik oraz zawodników. Już za rok 50 lecie istnienia klubu. Czas na normalną szatnię i pełnowymiarowe boisko treningowe. Do tego celu będę dążył bo po 50 latach należy się to starej dzielnicy! –

– Oba obiekty służą mieszkańcom od kilkudziesięciu lat – mówi burmistrz Mirosław Włodarczyk. – Wymagają wielu zmian i remontów, które będziemy wykonywać sukcesywnie.

Te słowa pokazują, że burmistrz planuje kolejne inwestycje w kraśnicką bazę sportową.

IMG_0695

Reklamy

Posted on Lipiec 18, 2016, in AKTUALNOŚCI. Bookmark the permalink. 1 komentarz.

  1. Trzeba szukać popiołu dla szkodników by sobie główki posypały. Słowa przepraszam pewnie się nie doczekamy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: